Elżbieta Nasielska - Astor Ustawienia rodzinne Zajęcia Art Terapi Galeria kontakt

BERT HELLINGER

 

WYDAWNICTWA

Daj mi rząd dusz
Autor: Bert Hellinger, wydawnictwo: KOS, ISBN: 83-89375-72-9, seria: Biblioteka Hellingerowska, rok wydania: 2006 ,

Książka ta pokazuje wymiar duchowy i religijny ustawień rodzinnych. Dzięki ustawieniom możemy bowiem doświadczyć, że jesteśmy włączeni w większe konteksty i porządki, które biorą nas na służbę niezależnie od naszych życzeń i lęków. W listach, rozmowach, opowieściach, ustawieniach i wykładach Bert Hellinger zastanawia się nad tym, jak określone obrazy i postawy religijne działają w duszy. Sama tajemnica religijna pozostaje przy tym nienaruszona. Autor szanuję ją - jako tajemnicę. Swoimi tekstami zachęca czytelnika, żeby zaufał swoim własnym doświadczeniom i dał się im prowadzić.

O życiu
Autor: Bert Hellinger , wydawnictwo: Jacek Santorski & CO, ISBN: 83-60207-51-8, seria: Biblioteka Hellingerowska, rok wydania: 2006

W skondensowanej i poetyckiej formie Bert Hellinger prezentuje swoje myśli i narzędzia pracy terapeutycznej. Piękno potrzebuje nabożeństwa. Miłość to zgoda na to, co rośnie. Kobieta, która kocha i szanuje swoją matkę, jest atrakcyjniejsza dla mężczyzny, niż kobieta, która jest związana ze swoim ojcem a odrzuca matkę. Ciekawość bierze się z głowy. Dusza nie jest ciekawska. Dusza płynie. Nie mamy aż tyle czasu, żeby ciągle zajmować się przeszłością. Wiele trudności powstaje przez to, że po pewnym czasie daje się pierwszeństwo byciu rodzicem przed byciem parą. Nadzieja zaćmiewa jasne spojrzenie. Sceptycyzm działa jak wiara: jedno i drugie jest surogatem widzenia. Przyzwyczajenie utrudnia widzenie nowego.

Porządki miłości
Autor: Bert Hellinger, wydawnictwo: Jacek Santorski & CO, ISBN: 83-60207-44-5, seria: Biblioteka Hellingerowska, rok wydania: 2006

Podstawowe dzieło Berta Hellingera. Książka o ludzkich losach i o tym, jak można odwrócić je na lepsze. Warsztaty terapeutyczne zostały tutaj przedstawione bez skrótów - czytelnik bierze udział w poszukiwaniu rozwiązania tak, jak gdyby sam był na nich obecny. Bert Hellinger obszernie przedstawia swój sposób postępowania terapeutycznego, czyli technikę ustawień rodzinnych. Zabiera czytelnika w podróż, która prowadzi do odkrycia opisanych tutaj porządków. Na zakończenie w obszernym wywiadzie wyjaśnia podstawowe zasady swojej terapii. Polskie wydanie zostało poszerzone o protokół ustawienia z warsztatów w Warszawie, które Bert Hellinger prowadził we wrześniu 2003 roku: 'Polacy i Ukraińcy - drogi pojednania'. Ukazują one sugestywnie, jak złożone i trudne są to problemy, i którędy wiedzie droga do prawdziwego pojednania.

 
   
   
 
© 2B Media > Projektowanie stron internetowych.