Elżbieta Nasielska - Astor Ustawienia rodzinne Zajęcia Art Terapi Galeria kontakt

GALERIA

 

WYSTAWY INDYWIDUALNE

1996 - Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

1999 - Galeria Brama, Warszawa

2001 - Kathleen Gormley McKay Art. Centre, Unionville, Kanada

2001 - Galeria Flik, Warszawa

2002 - Galeria Fan Hotel***, Jelenia Góra

2004 - Cafe Galery Belle Epoque, Warszawa

2006 - Club Galeria Carte Blanche, Łódź

WYSTAWY ZBIOROWE

1999 - Muzeum Ruchu Ludowego, Warszawa

2002 - Atrium Centrum "Pomóż Dzieciom", Warszawa

2002 - Art. & Biznes Obraz Roku, Pałac Królikarnia, Warszawa

2003 - Galeria Europejska, Fundacja A. Piaseckiej i Twórczości Narodowej, Warszawa

2005 - Uniwersytet Poznański - Uniwersytet XXI wieku

OPINIE

"...Artystka do tworzenia swoich obrazów opracowała techniki własne. Posługuje się farbami akwarelowymi i często używa pyłów brokatowych. Oglądając jej obrazy przeżywa się całkiem nowe, fascynujące doświadczenia, a gra wyobraźni i światła utrwalona przez malarkę na płótnie, budzi niejednokrotnie skojarzenia z helisami DNA..."
(Marek Rymuszko Nieznany Świat nr 6 - 2003r.)


"...Sztuka Elżbiety Nasielskiej Astor jest niepowtarzalna choćby, dlatego, że odbiór energetycznego świata niewidzialnego jest przez każdego inny, a rzadko, kto potrafi go zaprezentować z pomocą klasycznych form. Abstrakcyjne obrazy Elżbiety Nasielskiej Astor są wyrazem jej wizji życia, jej nastrojów, jej oczekiwań. Pozwalają obserwatorowi odnaleźć obraz najbardziej zbliżony do jego obrazu wewnętrznego. I dlatego ten właśnie obraz Ci się najbardziej podoba, bo ten właśnie jest(...) najbardziej tobą"
(Tadeusz Dębski, Galeria FLIK)


"...przeświadczenie, że istota prawdy kryje się poza tym, co dostrzegają oczy, towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Współczesna cywilizacja, w której właśnie gra zewnętrznych pozorów stanowi w zasadzie jedyną powierzchnię kontaktu ze światem oraz drugim człowiekiem, człowieka sposób naturalny skłania do poszukiwania alternatywy dla jednowymiarowej rzeczywistości sezonowej mody, celuloidowych rajów i silikonowego piękna. Do zainteresowania tym, co nie jest powierzchnią, ale jej wnętrzem. Z takiego właśnie podejścia do otaczającego świata wyrasta twórczość Elżbiety Nasielskiej Astor. Artystka maluje swoje barwne abstrakcje za pomocą farb i barwników, które opalizują zmieniając kolor w zależności od oświetlenia oraz kąta, pod jakim spojrzenie widza pada na obraz. Stara się, dzięki tym zabiegom, pokazać wielowymiarowość naszych doświadczeń przełożonych na wirujące kręgi barw, zwrócić uwagę na wieloznaczność widoku. Prace Elżbiety Nasielskiej Astor stwarzają także możliwość interpretacji symbolicznej (...). Można dopatrywać się w nich wyobrażeń czakramów pulsujących kolorowym światłem, a w metalicznych blaskach szukać odbicia subtelnego wnętrz światła..."
(Agnieszka Chmura)

 

Więcej na www.astor.artbiznes.pl

 
   
   
 
© 2B Media > Projektowanie stron internetowych.